E kishte rritur e vetme, 15-vjeçarja i merr jetën nënës për një arsye idiote

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 15-vjeçare i ka marre jeten nënës se saj.

Corriere della sera shkruan se 15-vjeçarja pas një debati banal që kishte me nënën kishte marrë thikën dhe e kishte qëlluar disa herë duke i shkaktuar edhe vdekjen.

Bëhet me dije se vajza e tronditur më pas kishte marrë policinë duke thënë “lëndova nënën, ju lutem më ndihmoni”. Por si duhet ishte tepër vonë pasi nëna, 43 vjeçe kishte humbur jetën nga plagët e marra.

Dyshohet se debati që përfundoi në një tragjedi kishte nisur për montimin e një paisjeje shtëpiake, që e kishin blerë pak ditë më parë.

Mediat italiane shkruajnë se 43-vjeçarja kishte vuajtur shumë për të rritur vajzën, pasi në moshën 28-vjeçare kur ishte shtatzënë burri e kishte braktisur dhe ajo ishte kujdesur e vetme për vajzën.

TE TJERA

spot_img