La punën pas 25 vitesh/ Nuk do ta besoni se cfarë pune bën tani Ilva Tare…

Gazetarja Ilva Tare është “bërë e gjallë” pas zhvendosjes përfundimisht në Amerikë. Në një postim në Twitter ajo bëri me dije se do të marrë pjesë në Samitin e rëndësishëm të demokratëve në SHBA.

“Samiti i Dhjetorit i Shtëpisë së Bardhë për bashkimin demokratik të vendeve, bazuar në vlerat e aksioneve dhe vlerat demokratike kundrejt modeleve autokratike dhe joliberale”, ka shkruar në Twitter Ilva Tare.

Kujtojmë se gazetarja Tare ka mbajtur postin e drejtoreshës së lajmeve në Euronews Albania, teksa i ka dhënë fund rrugëtimit të saj prej 25 vitesh, për t’u shpërngulur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me familjen, bashkëshortin Eduard Selami dhe dy fëmijët e tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME