Pse dyert në banjot publike nuk arrijnë në dysheme?

Njerëzit kanë paguar për të përdorur tualetin për gati 2,000 vjet.

Dhe ndërsa sot kemi tualete publike falas, ato janë akoma të ndryshme nga ato të rregulltat që jemi në shtëpi. Ato kanë një detaj të veçantë që na tërheq vëmendjen – dyer që nuk arrijnë dyshemenë dhe besoni që ka një arsye për këtë çmenduri.

1. Ju mund të shihni nëse dikush ka nevojë për ndihmë mjekësore.

2. Mund të shihni nëse është i lirë.

3. Ndihmon për të hequr qafe erën e keqe brenda.

4. Dyert e plota janë më të shtrenjta.

5. Ndihmon për të ndaluar njerëzit nga sjellja e keqe.

6. Mund të dilni nëse brava është bllokuar.

7. Mund t’i kërkoni dikujt letër higjienike nëse nuk e keni.

8. Njerëzit kalojnë më pak kohë në banjë dhe rradha lëviz më shpejt.

9. E bën më të lehtë për kujdestarët të pastrojnë dyshemenë.

10. Në rast të prishjes së tubit, uji nuk do të grumbullohet.

Luizi nervozohet keq pasi produksioni ia ndërpret bisedën me nënën: Ore seriozisht e ke?

Produksioni i “Big Brother Vip Albania” u ka dhënë rastin banorëve të flasin me familjarët e tyre për të marrë nga ta mendimin për...

Receta e gjysheve shqiptare/ Ja si të gatuani shëndetlienë më të mirë

Në qoftë se jeni ende në mëdyshje se ç’ëmbëlsirë të përgatisni për sot, nuk keni pse të shqetësoheni pasi shefja e kuzhinës Living, Linda...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...