Infektohet me Covid gazetari i njohur shqiptar, niset me urgjencë drejt Turqisë

207

Gazetari dhe komentatori sportiv Kosta Grillo është infektuar me Covid-19 dhe është nisur me urgjencë drejt Turqisë.

Mësohet se Grillo ka rezultuar pozitiv me kornavirus pesë ditë më parë. Fillimisht ai është kuruar në një spital privat në Tiranë.

Ndërsa sot, është marrë vendimi për ta nisur gazetarin drejt Turqisë. Kjo, pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuat.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistruar 274 raste të reja me Covid-19, ndërkohë që asnjë person nuk ka humbur jetën. Në total në Shqipëri, Covid-19 ka marrë 2460 jetë njerëzish.