‘KUJT DUHET ME I TROKITE N’DERE, per mos me e pa ma Shkodren n’kte mjerim’

Studiuesi dhe artisti Shkodran Pjeter Logoreci shpesh ndan me miqte e tij në rrjete sociale eksperienca, histori por dhe ndonjehere kritik ndaj artit dhe së fundmi kritik ndaj bashkise Shkodër, ose me saktë kryetares sëbashkise Voltana Ademi.

Logoreci ka publikuar një foto ne facebook me nje banderole ne dore ku shkruan ‘Voltana Ik!’

Statusi i Plote:

KUJT DUHET ME I TROKITE N’DERE, per mos me e pa ma Shkodren n’kte mjerim e shkatrrim?


A thue duhet me “ruejte” karrieren e ndonji autoriteti t’paaftë n’kembim t’degradimit t’qytetit…????


A mban kush pergjithsi për çka ndodh e çka nji sy i thjeshtë e vezhgon n’çdo rrugë e cep t’qytetit?…


Si asht e mujtun që qytetaret e kshilli bashkiak nuk bezajnë, ndersa qytetit i asht xane fryma e dihatë nder grahmat e fundit?
…Shkodranet janë dallue gjithmonë për kurajon qytetare, mos me u pajtue me t’keqen e mbrapambetjen…

TE TJERA

spot_img