‘Ishalla ja u kthen zoti qysh e di ai mas miri’, çfarë e ka mërzitur kaq shumë Dafina Zeqirin?

Që nga momenti që u bë publik lajmi se këngëtari serb Goran Bregoviç do të jetë i ftuar special në festën e birrës në Korçë, të shumtë kanë qenë artistët dhe figurat publike të cilat kanë mbajtur një qëndrim të kundërt.

Dafina Zeqiri është një ndër këngëtarët që ka shprehur hapur qëndrimin e saj kundë ardhjes së Bregoviç.

Përmes një komenti të bërë në Instagram, këngëtarja tha se pjesëmarja e tij në festë ka dëshpëruar popullin shqiptar.

Shumë artistë kanë kërkuar nga Bashkia e Korçës që të anulloj ftesën për këngëtarin serb, por kjo e fundit nuk iu përgjigj kërkesës së tyre. Pas këtij qëndrimi të gjithë këngëtarët shqiptarë dhe kosovarë anuluan pjesëmarrjen e tyre në festë.

TE TJERA

spot_img