HYRJELAJMESHOWBIZGazetarja ikonë e ekranit shqiptar braktisi profesionin e saj pas 25 vitesh...

Gazetarja ikonë e ekranit shqiptar braktisi profesionin e saj pas 25 vitesh karrierë, tani fillon angazhimin e ri në një fushë tjetër në SHBA

Gazetarja Ilva Tare pas zhvendosjes së saj në SHBA ka zbuluar detaje nga jeta e saj e re. Në një postim në Twitter ajo bëri me dije se do të marrë pjesë në Samitin e rëndësishëm të demokratëve në SHBA.

“Samiti i Dhjetorit i Shtëpisë së Bardhë për bashkimin demokratik të vendeve, bazuar në vlerat e aksioneve dhe vlerat demokratike kundrejt modeleve autokratike dhe joliberale”, ka shkruar në Twitter, Ilva Tare.

Kujtojmë se gazetarja Tare ka mbajtur postin e drejtoreshës së lajmeve në Euronews Albania, teksa i ka dhënë fund rrugëtimit të saj prej 25 vitesh, për t’u shpërngulur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me familjen, bashkëshortin Eduard Selami dhe dy fëmijët e tyre.

TE TJERA

spot_img