Shqipëria lùftòn me flakët, Bledi Çuçi vazhdon me pushime! Në Kukës ‘mbikqyr’ ministri i Brendshëm i Kosovës

Për 12 ditë, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi do të jetë me pushime, në një kohë kur Shqipëria po përballet me vatrat më serioze të zjarrit që kanë ndodhur ndonjëherë.

E ndërsa Çuçi largohet me pushime, në Shqipëri ka mbërritur ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla.

Ai ka shoqëruar forcat zjarrfikëse dhe ato ushtarake që kanë mbërritur në Kalimash për të ndihmuar në shuarjen e flakëve.

TE TJERA

spot_img