Endri Prifti e quan koncertin e Bregoviçit ‘Babai dhe lopa’: “Është dhënë urdhër nga ‘Babai “….

Brogovic në Korçë …në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar dhe këngëtari korçar Endri Prifti ,me anë të një video në llogarinë e tij në Facebook,artisti shumë i dashur për publikun e ka quajtur këtë koncert të Bregoviçit ‘Babai dhe lopa’ .

“Nuk kisha nga tja mbaja. Duhet te reagoja edhe une per koncertin e Goran Bregoviç ne Korçe . Por une reagoj ndryshe dhe kete e dine fort mire qe te gjithe. Po e emertoj ( babai dhe lopa) .

Ne do te jemi ne dt 21 ne qytetin tone, ne vendlindjen tone si çdo vit tek kjo feste e mrekullushme qe organizon Bashkia Korçe , sikurse mbare Shqiptarise e mbare Botes kudo qe ne jemi prezent me muziken dhe shpirtin tone te vertete. We love you all .

Nga vete dora ime Endri Prifti. Vellai im do te dali se shpejti ne tv per analizzando e kesaj lemshi qe lemsh te behen te gjithë . Respekt’’ shkruan krahas videos së publikuar.

Ndërsa në video Prifti ndër të tjera shprehet

TE TJERA