Italiani i njohur e quan përrallë lidhjen me ish-gruan e futbollistit shqiptar, modelen e njohur shkodrane

Prej disa kohësh, ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemajli, Erjona Sulejmani po shijon lidhjen e dashurisë me protagonistin e “Uomini e Donne”, Alessandro Basciano.

Modelja Erjona Sulejmani bëri publike lidhjen me Basciano pak kohë më parë me anë të disa fotove të publikuara në rrjetet sociale dhe qe atëhere nuk ndalet duke publikuar foto krah tij.

Njësoj ndodh edhe me Alessandron i cili duket kokë e këmbë i dashuruar me bukuroshen shqiptare.

Këtë ai e ka vërtetuar edhe se fundmi i cili e quan dashurine e tyre “Përrallë”.

Në nje foto të çiftit, ai ka shkruar disa vargje te nje kenge te njohur italiane: Favola.

“Tani do t’ju tregoj një histori që

Do ta keni të vështirë ta besoni

Sepse bëhet fjalë për një princeshë

Dhe i një kalorësi i cili

Duke hipur në kalin e tij të bardhë

Ai hyri në pyll

Duke kërkuar për një ndjenjë

Që të gjithë e quanin dashuri ”

Përrallë…”, ishin vargjet qe zgjodhi Alessandro per te pershkruar dashurine me Erjona Sulejmanin, shkruan Albeu.com.

Kjo është lidhje e parë publike e Erjona Sulejmanit pas ndarjes së saj nga futbollisti Blerim Xhemajli, me të cilin ka një djalë.

Pas divorcit, ajo se deklaroi se kurrë s’do lidhej me një futbollist sërish dhe e ka mbajtur fjalën, pasi tani është në krah të djalit mjaft të njohur në botën e televizionit Italian.

32-vjeçari Alessandro Basciano gjithashtu baba i një djali 5-vjeçar, Nicolò, nga lidhja me Clementina Deriu.

TE TJERA

spot_img