HISTORIA, EDUKATORJA SHKODRANE QË U BË ARTIZANE

Në panairin e artizanëve I cili është hapur prej dy ditësh në Shkodër, gjen punime e histori nga më të ndryshmet.

Margertita Nikaj është edukatorja e cila pasionin për qëndisjen e ka të ushqyer prej të paktën 20 vitesh.

Ajo nuk e mendonte se do të vinte dita që ky pasion I hershëm I saji të kthehej në një profesion të dytë. Sot, ajo merret me punimin kryesisht të çantave me grep. Ndërsa nje punim I ri dhe unik për nga cilësia e punimit mbeten çantat me materialet e thesit.

Qëndisjen e ka mësuar nga gjyshja dhe mamaja e saj, por nuk lë pas as profesionin e të atit si rrobaqepës, I cili ka ndikuar në kultivimin e këtij pasioni tek Margerita.

Shumë prej materialeve, Margerita I siguron nga Italia pasi kërkon që klientëve të saj t’I ofrojë cilësinë më të mirë të çantave.

Aktivitetin e saj e ka nisur para se të përhapjes pandemia. Për Margeritën, një sipërmarrje e re në një periudhë ku të gjithë po përballeshin me probleme ekonomike ishte një sfidë, prej të cilës doli e kënaqur pasi biznesi I saj është më I zgjeruar sot. Pjesëmarrja në panairin e artizanëve ishte një reklamë e mirë thotë ajo.

Margerita këtë pasion të qëndisjes tashmë ia ka trashëguar edhe së bijës, ndërsa shpreson që ajo të bëhet një qëndistare tepër e zonja.

Olta do të nxjerrë Luizin për thyerje kontrate, ajo insiston se i ka prekur… video

Oltës nuk i del ‘e keqja’ me Luizin. Ata të dy u përplαsën αshpër gjatë ditës së sotme, ku përdorën dhe fjalë të ulëta.   Duke...

Horoskopi 31 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Është koha për të folur me zemër dhe për të komunikuar me dashuri. Marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat forcohen dhe kontaktet tuaja me...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...