Erion Veliaj e thotë troç: Doni të hiqen masat 100%? Vaksinohuni! Do ta vendos me kusht

Erion Veliaj ka folur gjatë ditës së sotme edhe për kushtin e ri që pritet të vendoset në Tiranë sa i përket aktiviteteve sportive dhe organizimeve të ndryshme që përfshijnë një numër të lartë të të pranishmëve.

Megjithëse thuhet se vaksina nuk është ende me detyrim, por nga ana tjetër nuk ka një tjetër zgjidhje. Krye bashkiaku i Tiranës është shprehur se do të vendoset me kusht.

“Doni të hapet Tirana 100%? Vaksinohuni! Do ta vendos me kusht. Doni të shkoni në aktivitete, në sheshe, kur vjen Dua Lipa dhe Rita Ora? Vaksina. Po të doni. Se një që nuk vaksionohet nuk mund të mbaj peng gjithë qytetin.

Do të futesh brenda? Trego që je i vaksinuar. Kështu duhet ecur që të mos i besoni idiotësive të portaleve. Kush nuk do të vaksionohet, le të qëndrojë në shtëpi”, tha Veliaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME