HYRJELAJMEAKTUALITETReshje shiu dhe temperatura deri në 41 gradë, ju njohim me parashikimin...

Reshje shiu dhe temperatura deri në 41 gradë, ju njohim me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb: Paraditja do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe vranesirave te pakta ne zonat malore.

POR parashikohet qe ne oret ne vijim vranesirat te behen me te dukshem ne te gjithe territorin, duke krijuar mundesi per reshje te pakta dhe te izoluara kryesisht ne Veri te vendit.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 41°C.

Era do te fryje mesatarisht me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Jugor Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 balle.

Kosova

Pjesa e pare e dites do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta. Por ne pjesen e dyte parashikohet qe vranesirat te shtohen ne Republiken e Kosoves duke krijuar mundesi per rrebeshe afatshkurtra dhe te izoluara.

Maqedonia e Veriut

MV mbetet ne mbizoterimin e kushteve te qendrueshme atmosferike, te cilat do sjellin alternime kthjellimesh dhe vranesirash, ku me te dukshme vranesirat do te jene ne oret e mesdites dhe pasdites , duke krijuar mundesi per ndonje rrebesh te karakterit Lokal.

TE TJERA

spot_img