HYRJELAJMESHOWBIZNë fillim të viteve 90, ajo u largua nga Shqipëria, e gjeni...

Në fillim të viteve 90, ajo u largua nga Shqipëria, e gjeni dot se për cilën nga këngëtaret bëhet fjalë

Këngëtarja e njohur e festivaleve të fundvitit, Jolanda Dhamo, është rikthyer në Shqipëri në prag festash. Në fillim të viteve ’90, ajo u largua nga Shqipëria për në Greqi dhe më vonë në Zvicër, Austri, Amerikë, Itali, Londër etj.

Por publiku shqiptar e mban mend Jolandën për shumë prej hiteve të saj në festivale, së bashku me bashkudhëtaren Parashqevi Simaku, këngëtaren e adhuruar të të gjithë shqiptarëve.

E ftuar në programin “Rudina”, Jolanda ka kujtuar edhe një moment të si kletshëm me mikeshën e saj të vjetër.

Pak vite më parë, kur të gjitha mediat mësuan se Parashqevia kishte kaluar një paral izë parciale, askush nuk e kuptoi se cili ishte burimi i vërtetë.

Por që nga ai moment, dy mikeshat e kanë ndërprerë komunikimin me njëra-tjetrën, me gjasë, lajmin e Parashqevisë. E tërhequr tërësisht nga vëmendja e publikut shqiptar, Simaku ka ndërprerë lidhjet edhe me miqtë e vjetër.

TE TJERA

spot_img