Dasmorët goditen nga rrufeja, 17 të vdekur e 14 të plagosur

Të paktën 17 dasmorë kanë vdekur në Bangladesh pasi janë goditur nga rrufeja.

14 persona të tjerë, përfshirë dhëndrin janë plagosur ndërsa nusja nuk ishte me dasmorët në atë kohë. Dasmorët po zbrisnin nga varka në qytetin buzë lumit Shibganj,

duke u nisur drejt shtëpisë së nuses, kur janë përfshirë nga stuhia dhe më pas nga rrufeja. Çdo vit, qindra njerëz në të gjithë Azinë Jugore vriten nga rrufeja.

Në vitin 2016, Bangladeshi shpalli goditjet e rrufesë një katastrofë natyrore kur më shumë se 200 njerëz vdiqën vetëm në muajin maj, përfshirë 82 persona në një ditë të vetme.

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit tënd. Burri pavarësisht se ishin në dasmën e tij vendosi të nxirrte celularin dhe të...

Vjen oferta e madhe per Luizin dhe pse eshte akoma brenda ne BBV. Kontrata e pare i ofrohet nga…

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...