Dua Lipa reklamon Shqipërinë, turqit ndezin ‘Alarmin e Kuq’

Qytetarët e Turqisë kanë ndezur ‘alarmin e kuq’ dhe kanë kërkuar ndihmë pas situatës kaotike që po jetojnë prej ditësh mes flakëve.

Në një postim të yllit ndërkombëtar me origjinë shqiptare, Dua Lipa, shumë ndjekës nga Turqia, ndryshe nga të tjerët që komplimentonin pamjet e bukura që kishte publikuar ylli i muzikës, kanë kërkuar ndihmë.

“Ndihmoni Turqinë,”- shkruan njëri.

“Na ndihmoni jemi në një situatë alarmante, na ndihmoni,”- shkruan dikush më tej.

“SOS, SOS, SOS,”- janë të tjera komente që vijojnë në postimin e Duas.

Turqia prej ditësh është nën sundimin e plotë të zjarreve. Në të 35-ta provincat e Turqisë janë gjithsej 129 vatra zjarri, ndërkohë që deri më tani kanë humbur jetën 8 persona dhe janë plagosur 271 të tjerë.

NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Nga Ketjola Gështenja    Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive.   E vetmja e ardhur që kanë është...

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...