Sali Berisha sfidon Yuri Kim: Do ulem krenarisht në parlament! Do jem dhe më i motivuar

348

Ish-kryeministri Sali Berisha sfidon kryediplomaten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, duke ripërsëritur qëndrimin e tij për të qenë pjesë e parlamentit në shtator.

 

I pyetur nga gazetarja Beti Njuma, se sipas disa zërave, një grup ambasadorësh do të bojkotojnë seancën e parë të parlamentit nëse i pranishëm do jetë Berisha, ai tha se do të shkojë edhe më i motivuar se kurrë.

 

“Unë jam një deputet që do të shkoj të ulem krenarisht në vendin tim. Me një motivim më të madh se herë tjetër. Se cili është vendimi që do të marrin ambasadorët, është punë e tyre”, u shpreh Berisha.