Ky është 23 vjeçari që ndërroi jetë në Shkodër, BMW me shpejtësi u përplas me murin (Foto)

734

Amarildo Preka dhe Dirona Tirani, nd ërruan j etë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shkodër, si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor. Mjeti të cilin e drejtonte 23 vjeçari Amarildo Preka, një BMW X5, doli nga rruga dhe u përplas me një mur.

 

Fatkeqsisht, nga shpejtësia e lartë mjeti ka dalë nga kthesa dhe është përplasur fuqishëm me një mur, duke bërë që dy personat që ndodheshin të të të ndërronin jetë në vendngjarje. A ksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Mbi sukë”, në rrugën Shkodër-Velipojë, në orën 02:45.

 

 

Amarildo Preka, 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja, shtetasja Dirona Pirani, 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër, nuk mundën ta përb allonin dot përp l a sjen e fortë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

 

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.