Ngjarja e rëndë në Greqi/ I mori jetën për motive xhelozie, publikohet FOTO-ja e çiftit shqiptar, flasin fqinjët

174

Ngjarja ku shqiptari i morit jetën gruas së tij në një periferi të Athinës ka tronditur opinionin publik.

Fqinjët e familjes shqiptare kanë folur për mediat greke duke deklaruar se çifti shqiptar kishte konflikte dhe zënka gjatë gjithë kohës.

‘Ata kanë jetuar pikërisht këtu në këtë apartamentin për të paktën dy vjet. Mosha e tyre është 35 deri në 40 vjeç. Ata ishin një çift që shpesh ziheshin, asgjë e papritur nuk ndodhi.

Më 11 korrik, kisha paraqitur një ankesë në polici sepse ata u përleshën atë ditë dhe u dëgjuan në gjithe ndërtesën. Policia erdhi atë ditë dhe nuk mendoj se trokiti në derën e tyre, ata nuk bënë asgjë.

Ne nuk i dinim as emrat e tyre. E vetmja herë që ata na trokitën në derë ishte gjatë periudhës së karantinës, kur djali i tyre kishte nevojë për kodin e internetit për shkak të teleworking sepse ata e kishin prerë’, është shprehur një fqinj i tyre.

Ndërsa një tjetër tha se shqiptari, që i mori jetën gruas kishte hapur një ‘Fast Food’ në lagje.

‘Ne kemi bërë disa porosi atje dhe nuk kemi pasur kontakt tjetër, përveç në ashensor, ‘mirëmëngjes dhe mirëmbrëma’ tha ai.