Plas “dashuria” sheshit! Presidenti serb bën diferencën, Ramës i dedikon fjalë të ëmbla

268

Marrëdhëniet midis kryeministrit Edi Rama dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç duket se po bëhet gjithnjë dhe më e afërt.

Në takimin e zhvilluar ditën e sotme në Shkup, kreu i shtetit serb, i është drejtuar kreut të qeverisë me fjalë “të ëmbla”.

“I nderuar kryetar i qeverisë së Maqedonisë, Zoran Zaev, miku im i dashur i nderuar, z.Rama, të nderuar mysafirë,”-tha Vuciç duke bërë qartësisht diferencën për kryeministrin e Shqipërisë. Po pse vallë? Ende nuk dihet.