Fisnik Syla reagon për herë të parë pas arrestimit të Fjolla Morinës: I bindur se drejtësia do të fitojë

235

Fisnik Syla ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të Fjolla Morinës. Bashkëshorti i këngëtares ka publikuar disa foto nga dita e dasmës, që u mbajt në Maldive ndërkohë që këngëtarja ishte në kërkim nga policia. Biznesmeni shprehet se do ta kalojnë këtë sfidë dhe është i bindur tek pafajësia e saj.

 

“Përgjithmonë bashkë, çdo herë me ty dhe për ty shpirti im… do ta kalojmë këtë sfidë dhe do të na mbetet si një ëndërr e padëshiruar. Jam i bindur se drejtësia do të fitojë dhe pafajësia e jote do të vërtetohet. Të dua sot dhe përgjithmonë jeta ime”, shkruan Fisniku.

 

Kujtojmë që Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur që Morina të qëndrojë 40 ditë në paraburgim me dyshimin për trafikim me armë dhe arratisje nga vendi i paraburgimit. Fjolla u kap vitin e kaluar me armë në pikën kufitare të Morinës