VIDEO/ Ngjarje tragjike, pastori digjet i gjallë brenda makinës së tij, mister dera e hapur

587

E rëndë është ajo që ka ndodhur në Greqi. Pastori i Kishës, Almir Korinthia është djegur për së gjalli brenda makinës me të cilën po udhëtonte, në zonën e Athikias.

 

Mediat Helene shkruajnë se makina e djegur është konstatuar nga kalimtarët e rastit, të cilët menjëherë kanë telefonuar autoritetet.

 

Autoritetet dyshojnë paraprakisht se makina ka marrë flakë në aksidentalisht. Patori ka qene duke u kthyer nga pagezimet. Makina i ka dale nga rruga dhe eshte perplasur me nje peme.

 

Megjithatë, dyshime ngre fakti se si dera e makinës u gjet e hapur dhe Pastori s’ka mundur të dalë dot prej saj.

 

Nuk përjashtohet mundësia që makina me të cilën po udhëtonte Pastori të mund të jetë djegur nga persona të tjerë.

 

Sidoqoftë, policia ende është duke hetuar, e detaje të reja priten të dalin në dirtë në orët në vijim.