“Tragjedi që na ka tronditur të gjithëve”, Lulzim Basha reagon për aksidentin e pasagjerëve shqiptarë në Kroaci

116

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas aks identit tragjik në Kroaci ku një autobus i Kosovës me rreth 60 pasagjerë doli nga rruga, teksa humbën jetën 10 persona.

Teksa shprehet i tro nditur nga kjo tra gjedi, Basha iu shpreh ngushëllimet të afërmve të viktimave dhe iu uron shërim të shpejtë të lënduarve.

“Me trishtim të thellë mora lajmin e rëndë të ak sidentit tragjik të ndodhur në Kroaci, në të cilin sipas të dhënave të para ka viktima dhe të pla gosur. I bashkohem dhimbjes së familjarëve dhe të afërmve dhe ju shpreh ngushëllimet më të ndjera!

Shërim të shpejtë të lënduarve. Zoti t’ju japë forcë për të përballuar këtë tra gjedi, që na ka tro nditur të gjithëve”, shkruan Basha.