I nxehti afrikan mbërrin sërish në Shqipëri, temperaturat gati të ‘thyejnë’ termometrin

Shqipëria gjatë kësaj jave pritet që të goditet përsëri nga vala e të nxehtetit Afrikan.

Në mesin e javës pritet që termometri të shënojë deri në 40 gradë Celsius.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak kjo rritje e temperaturave do të jetë jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

TE TJERA