Eli Fara merrte pagë dhe udhëtonte me Fatmir Mediun nëpër botë? Reagon e revoltuar Aurela Gaçe dhe nuk lë gjë pa thënë

210

Këngëtarja Aurela Gaçe ka dalë me një reagim të revoltuar në rrjetet sociale pas lajmeve që kanë qarkulluar dittë e fundit për mikeshën e saj, këngëtaren Eli FARA.

Aurela i ka dalë në mbrojtje Eli Farës, e cila u akuzua në disa media se kishte punuar si drejtoreshë në Ministrinë e Mjedisit kur ministër ishte Fatmir Mediu dhe kishte udhëtuar jashtë Shqipërisë me paratë e buxhetit të shtetit.

Aurela Gaçe shprehet se mikja e saj ka duruar dhe ka heshtur përballë shumë sulmeve dhe shkrimeve, por kësaj here akuzat ishin mbi çdo cak njerëzor.

Këngëtarja thotë se kushdo që e njeh Eli Farën është me fat, teksa shton se ajo vetë ka marrë nga mirësia dhe fisnikëria e Eli Farës.

Reagimi i Aurela Gaçes:

@elifaramari e kam thene shpesh edhe hapur qe kush te njeh ty eshte me fat. Une jam nje nga ata njerez qe kam marre nga miresia jote, nga njerzilleku ,nga fisnikeria, nga besnikeria jote.

Ke duruar shume,shume here,ne shume raste, ke heshtur perballe shkrimeve, sulmeve. Kete here, ishte mbi cdo cak njerezor. Duhet te dish se ata qe te duan,te duan edhe kete se ndryshon asnje shpifje.

Mua nuk me habisin më barërat e këqija, sepse në kohën kur njeriu eshte i afte te vrase e te dhunoje nje tjeter njeri,që ketu kupton se ndjesitë kanë mbaruar. Por më cudit fakti që gazetaria thjeshte ben copy paste nje lajm.

As ketkojne fakte,as pyesin,thjeshte shperndajne helmin. Pa menduar dëmin psikologjik e shpirteror qe mund ti shkaktojne dikujt.

Lexo edhe:   Ana përjashtohet, Atdheu çohet dhe puth Anën në mes të studios