Përgatituni për fundjavën pasi moti bën kthesën e madhe

118

Meteoalb ka publikuar për ditën e sotme e deri në fundjave, parashikimin e motit.

Mësohet se duke filluar nga sot, pra më 21 korrik e deri në fund të javës, moti do të jetë i kthjellët dhe në favor të pushuesve.

Temperatura maksimale do të shkojë në 27 gradë celsius ndërkohë që nuk përjashtohen reshjet e shiut, vetëtimat dhe bubullimat në zonat e thella malore apo vendet e izoluara.

Moti gjatë kësaj jave do të jetë i ngjashëm në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.