Sali Berisha merr frerët e PD? Ish-kryeministri rikthehet në skenën politike, takohet me zyrtarin e huaj

Ish-Kryeministri dhe ish-lideri i Partisë Demokratike,

Sali Berisha duket se ka vendosur të riaktivizohet në jetën politike, teksa sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Hungarisë të akredituar në Tiranë, Lorant Balla.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha shprehet se në këtë takim me ambasadorin Balla, ka vlerësuar mbështetjen që Hungaria i jep Shqipërisë.

Postimi i Sali Berishës:

Takim me ambasadorin e Hungarise ne Tirane Shkelqesine e tij Z. Lorant Balla.

Te dashur miq sot prita ne nje takim ambasadorin e Republikes Hungarise z Lorant Balla. Ne kete takim shpreha mirnjohjen per mbeshtetjen e çmuar qe Hungaria mike i ka dhene dhe i jep Shqiperise si dhe diskutuam dhe shkembyem mendime per zhvillimet politike ne vend.

TE TJERA