Plas ‘sherri’ mes Edi Ramës dhe deputetit të opozitës së re, shkak bëhet videoja e Ramës duke pastruar mjedisin

Për të akuzuar kryebashkiakun Dritan Leli se ka lënë pas dore gjendjen e higjienës në qytet, kreu i qeverisë ka publikuar sot një video duke pastraur një fushë futbolli në Vlorë.

 

Por Rama është sfiduar në shfaqjen e tij nga një deputet që në parlamentin e gjysmës së dytë të legjislaturës e ka sfiduar jo pak herë duke fituar edhe titullin “naltmadhni” në kuvend.

 

Ai është Kujtim Gjuzi që në mesazhin që shoqëron foton thotë se Rama ka kopjuar konservatorët me idenë e pastrimit të mbeturinave. Gjuzi thotë se një foto të ngjashme si Rama e kishte bërë që dy vite më parë.

 

Postimi i plotë:

REAGIM PER “FALENDERIM”

 

EDI RAMA PASI BERI PIS GJITHE SHQIPERINE ME KANABIS TE MBJELLE NE C’DO ANE E KEND TE SHQIPERISE NGA MINISTRAT E TIJ….. NA KTHEU NARKOSHTET SI KOLUMBI E EUROPES…. TASHME KRYEMINISTRI ESHTE BERE “PASTRUES” FUSHASH SPORTIVE ME SA DUKET INCEREATORET E MAFIAS TE PPP + KCK = MSM ( MASHTRO SA TE MUNDESH ) NUK PO FUNKSIONOJNE…..?!

 

KRYEMINISTRI EDI RAMA ESHTE GJENDUR DUKE PASTRUAR NJE FUSHE SPORTIVE…..?! FAKTI QE FUSHAT SPORTIVE KANE BACEVAN APO RENDOM PUNETORIN MIREMBAJTES ME SA DUKET KRYEMINISTRI NUK DIN QE PUNETORI I FUSHES SPORTIVE KA SI DETYRIM DHE DUHET TE BEJE PUNEN PER TE CILEN PAGUHET…. KRYEMINISTRI KA DALE SA PER TE MASHTRUAR SIC FOTOJA E PUBLIKUAR JO VETEM NE FAQEN E TIJ NE ER – TV

 

DUKET QARTE QE KRYEMINISTRI KOPION MOTAMO KONSERVATORET E TASHME JO VETEM NE VESHJE….

 

KONSERVATORI KUJTIM GJUZI 2 VJET ME PARE KUR NISA TURIN PER TE DENOCUAR KRYETARET E KOMITETEVE TE EDI DRAMES QE HEDHIN PLEHRAT KU TE MUNDIN BRIGJEVE TE LULEJVE DHE PERRENJEVE DUKE NDOTUR TE GJITHE SHQIPERINE

 

FOTO JO VETEM PER FB DUKE BERE PUNE TE DOBISHME DUKE PASTRUAR MBETJET QE QYTETARE TE PANDERSHEM LENE LENDINAVE PASI KALOJNE FUDJAVEN NE LENDINAT E BUKURA TE SHQIPERISE

 

NJE PYETJE PER KRYEMINISTRIN

EDO KUR DO TI PASTROSH HAJNAT E ZGJEDHJEVE?

A E DIN QE I BERE PIS KETO ZGJEDHJE ME PATRONAZHISTA APO JA HODHE EDHE KESAJ RRADHE ME NUMURUES PARTIAK I GRABITE ZGJEDHJET SI PUSHTET MBAJTESI VIJUES BIR I RREGJIMIT DIKTATORIAL

 

Kujtim GJUZI dv JU FALENDERON QE KE MESUAR TE SILLESH SI KONSERVATOR JO VETEM NE FAMILJE

TE TJERA

spot_img