HYRJELAJMEKRONIKËNë Velipojë përfundojnë në pranga biznesmeni dhe dy punëtorët e tij, ja...

Në Velipojë përfundojnë në pranga biznesmeni dhe dy punëtorët e tij, ja për çfarë akuzohen

Gjatë një aksioni, policia ka arr stuar një pronar dhe dy punëtorë, të cilët janë kapur duke ndërtuar një Beach-bar pa leje në bregdetin e Velipojës.

 

Në pranga kanë rënë biznesmeni A.Kodra dhe dy punëtorët A. Simoni dhe Xh.Sukaxhia.

 

Njoftimi i policisë:

Nga shërbimet e Stacionit të Policisë Velipojë në vijim të kontrolleve për lirimin e hapësirave publike në bregdet, u arr stuan shtetasit:
A. K. 40 vjeç, banues në fshatin Hajmel, Vau i Dejës, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”

 

A. S. 49 vjeç, banues në fshatin Mnelë, Vau i Dejës, për veprën penale të “Dhënia e ndihmës për ndërtim të paligjshëm”

 

Xh. S. 52 vjeç banues në fshatin Hajmel, Vau i Dejës, për veprën penale të “Dhënia e ndihmës për ndërtim të paligjshëm”

 

Arr stimi i këtyre shtetasve u bë pasi në vendin e quajtur “Vilun”, Pulaj, Plazh Velipojë, janë konstatuar duke punuar në një objekt ndërtimi me konstrukt druri ,lokal,Beach-bar në pronësi të shtetasit A. K. pa lejet përkatëse të organeve kopetente.

 

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme

TE TJERA

spot_img