E mbani mend Tiren e famshme? Ajo tashmë fitoi lirinë…

73

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest në shtëpi” për Tire Alldervishin, ish-sanitarja e spitalit “Shefqet Ndroqi” e cila u arrestua për korrupsion.

 

Tire Alldervishi u hoq si infermiere dhe i mori 8 milionë lekë të vjetra familjares së një pacienteje të infektuar me koronavirus.

 

Alldervishi e cila prezantohej si infermiere, mashtroi familjen e një pacienteje duke i marrë paratë në këmbim të shërbimit që do t’i bënte të sëmurës.

 

Po e sëmura gjatë komunikimeve me vajzën e saj i konfirmoi se për atë nuk po kujdesej njeri dhe fatkeqësisht ajo nuk ia doli që të fitojë betejën me Covid.