Yuri Kim realizoi festë private për Ilva Taren? Alketa Vejsiu e ”nxjerr” zbuluar, poston fotot…

483

Pas deklaratës së gazetares Ilva Tare, për largimin e saj nga Euroneës dhe vendimin për t’u larguar nga Shqipëria drejt Amerikës, të shumtë ishin miqtë dhe kolegët që reaguan duke i uruar më të mirat.

 

Një nga këto personazhe ishte dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim, pjesëmarrja e të cilës u nxorr zbuluar nga moderatorja Alketa Vejsiu.

 

 

Mesa duket Kim paska organizuar edhe një festë lamtumire për Ilvën, e cila ishte mbajtur sekret deri më tani por që kanë qenë të ftuar personazhe të medias dhe jo vetëm. Festa mendohet se është zhvilluar në ambientet e ambasadës por nuk dihen ende detaje të tjera.