Ermali dhe Rezarta u martua 3 ditë më parë me një dasmë luksoze, analisti zbulon shumën marramendase të unazës

261

Rreth 3 ditë më parë nipi i Enver Hoxhës, Ermal Hoxha kurorëzoi dashurinë e tij në martesë me partneren e tij prej 17 vitesh, stilisten dhe këngetaren Rezarta Shkurta.

 

Dasma e tyre ishte private por mjaft luksoze, ata kanë festuar në një jaht mjaft të shtrenjtë ndërkohë që analisti i njohur Ilir Demalia ka rrëfyer se sa ka kushtuar unaza e martesës.

 

Gjatë një interviste televizive, ai u shpreh se Ermali i ka dhuruar tashmë bashkëshortes së tij, një unazë diamanti që ka kushtuar plot 20.000 euro.

 

“Dekomu(t)nistizimi. Nipi Enver Hoxhës, Ermali, e bën ceremoninë e martesës në një jaht privat në Dubai dhe i dhuron Shkurtës, unazën e martesës me vler? mbi 20 mijë Euro. Të persekutuarit dhe pronarët e sekuesttuar gjatë regjimit komunist të gjyshit të Ermalit,

 

le të presin radhën për këstet e persekutimit dhe kompesimit të pronave apo të vihen në radhë për ndonjë copë llamarine tek Presidenti, bashkë me veteranët e LNÇ, si baskëvuajtës e bashkëfajtor. Kjo është demonshkërdhatokracia demokratike. E gëzofshi dhe përparofshi. Ata që ishin janë”, tregoi Demalia.