“Hajdute xhepi” Sali Berisha ‘shpërthen’ keq ndaj Rovena Vodës: Motër binjake me Tire sanitaren

169

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar ish-zv.ministren Rovena Voda si një Tire të qeverisë dhe motër binjake të Tire Sanitares,

e cila merrte para nga familjarët e pacientëve me COVID19 të shtruar te spitali “Shefqet Ndroqi”.

Kujtojmë se Voda u la në arrest shtëpie pasi mori para për një vend pune.

Sipas Berishës, mes tyre ka ndryshime të mëdha pasi Voda merrte 2 mijë euro, ndërkohë sanitarja kishte rrogën 10 herë më të vogël.