Këngëtari Zef Beka, tregon komentin epik që i ka bërë një vlonjat gjatë një koncerti në Greqi

395

Këngëtari i muzikës popullore veriore dhe biznesmen njëkohësisht, Zef Bega, rrëfen në emisionin “Ora Verore” një ndër situata më komike që ka përjetuar në koverte.

Beka thotë se një vlonjat e pëlqeu shumë muzikën e tij, por për shkak të dialektit ai nuk kuptoi asnjë fjalë nga kënga.

Zef Bega: Në një koncert në Greqi, isha me Petrit Lulon dhe këngëtarë tjerë nga jugu.
Më pyeti një person nga publiku se nga isha, i thashë nga Tropoja.

E pyeta dhe unë se nga ishte dhe më tha; Nga Vlora jam. Shumë bukur po këndoje më tha. Asnjë fjalë nuk mora vesh (nuk kuptova).

Video pas 4:30