SHKODËR, HISTORIA E ÇIFTIT TË SËMURË QË “JETON” NË SPITAL

Nga Ketjola Gështenja

Katër herë në ditë i duhet Ludovik Dedës të shkojë në Spitalin Rajonal të Shkodrës për të bërë insulinën pasi vuan nga diabeti.

Përveç diabetit 57 vjeçari nga Puka vuan edhe nga një sërë problemesh të tjera shëndetësore duke e pasur të pamundur të punojë. Edhe bashkëshortja e tij Lirie Deda e cila ka probleme me veshkat.

Çifit Deda të cilët kanë këto probleme shëndetësore jetojnë në një shtëpi me qera në Shkodër dhe arsyeja e vetme është për ta patur afër spitalin. Ata nuk kanë asnjë të ardhur dhe jetojnë vetëm me kempin që marrin.

Çifti Deda i bën thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi që t’i ndihmojnë.

https://fb.watch/v/10I5QWswP/

 

Rrezik për sigurinë kombëtare/ Protesta e 6 dhjetorit, Policia i bën të papriturën Sali Berishës

Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e Sali Berishës dhe të Partisë Demokratike për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditë kur në Shqipëri...

Beniada nuk fshihet më, poston foto të partnerit të saj, vëllait të personazhit të njohur shqiptar

Edhe pse ende nuk e kanë konfirmuar, të gjitha detajet tregojnë se Beniada dhe Bleri janë në një marrëdhënie dhe çifti nuk ka çfarë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...