Kishte dasmën në gusht, ndërron jetë në Itali 19-vjecarja që u plagos nga shpërthimi i gazit në Velipojë

78

Ka ndërruar jetë 19-vjeçarja Daniela Gjoka, e cila mbeti e plagosur rëndë bashkë me nënën, vëllain dhe motrën pas shpërthimit të bombolës së gazit në hotelin e tyre në Velipojë.

Ndërkohë që nëna e saj, Alketa Gjoka dhe dy fëmijët e tjerë vijojnë që të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

E reja ndërroi jetë në një spital në Itali teksa u dërgua atje sëbashku me tre pjestarët e tjerë të familjes të plagosur për mjekim të specializuar.

Daniela mësohet se do të martohej në muajin gusht të këtij viti, por ajo ngjarje fatkeqe e së dielës së kaluar ka prerë në mes ëndrrat e saj.