HYRJELAJMESHOWBIZShkeli rregullat, policia gjobit me 10 milionë lekë Noizy-n

Shkeli rregullat, policia gjobit me 10 milionë lekë Noizy-n

Policia e Shtetit ka proceduar mbrëmë dy persona, Indrit Detin dhe Rigels Rajkun (Noizy), pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës së lejuar.

Ata janë proceduar penalisht për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

Gjithashtu, për të 2 subjektet është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë, për shkelje të orarit të përcaktuar në aktin normativ, për zhvillimin e aktiviteteve.

TE TJERA

spot_img