Opaaa… Çfarë ka bërë Lul Basha që Twitteri i bllokoi llogarinë?

Rrjeti social Twitter, më i përdoruri nga politikanët në gjithë botën, ndërmerr një veprim të papritur ndaj një politikani shqiptar. Kreut të PD Lulzim Basha i është kufizuar llogaria personale për shkak se Tëitter ka identifikuar, siç thotë, “aktivitete të dyshimta”.

Më poshtë, llogaria e kufizuar e kreut të PD Lulzim Basha dhe paralajmërimi:

Nëse një ndjekës apo qytetar i zakonshëm do që të vizitojë llogarinë e Bashës në Tëitter, do të ndeshet me një faqe të bardhë e cila ka këtë mesazh paralajmërues “Kujdes: Kjo llogari është e kufizuar përkohësisht. Po e shihni këtë paralajmërim sepse ka pasur disa aktivitete të pazakonta nga kjo llogari. Dëshiron akoma ta shikosh?”

Megjithatë, Tëitter të jep mundësi që nëse do ta vizitosh faqen pavarësisht paralajmërimit, mund ta bësh atë. Kjo është hera e parë që ndaj një politikani shqiptar ndërrmerren masa nga rrjetet sociale për llogaritë personale.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...