Shifra ‘të çmendura’, nuk do ta besoni sa para ka fituar artisti shqiptar nga bakshishet në këtë shtet

111

Artisti i famshëm Shpat Kasapi si rrallëherë në karrierën e tij është bërë pjesë e një interviste. Duke folur për ‘NIN’, ai ka folur gjerë e gjatë për jetën personale dhe karrierën.

 

Shpati zbuloi se para disa muajsh, gjatë një koncerti në Melbourne, Australi, atij dhe këngëtares, Valbona Mema i janë hedhur si bakshish gjatë një nate, plot 50 mijë dollarë.

 

E pabeueshme por e vërtetë. Shpati theksoi se shqiptarët të cilët jetojnë jashtë kufijve kanë një dashuri dhe mall të veçantë për atdheun prandaj nuk kursehen.