Gjuzi bën fjalimin e fundit si deputet: Sot hipa në urban, jo se s’kam makinë, sa më panë ndezën kondicionerin

Deputeti Kujtim Gjuzi ka bërë fjalimin e fundit në Kuvend si deputet, duke deklaruar se opozita parlamentare u denigrua nga maxhoranca.

Gjuzi u shpreh se ditën e parë në Kuvend ka ardhur me biçikletë ndërsa kur ka udhëtuar me autobus ka vënë re se kondicionerët nuk ndezën.

“Në seancën e fundit të legjislaturës, parafolësit tentuan të prekin shpirtrat. Ne erdhëm këtu se jemi njerëz që jemi qytetarë të këtij vend. Ne dhamë kontribut por republika ka dështuar.

Duhet falenderuar ambasadorja Yuri Kim që bind nënsekretarin e shtetit të bëjnë një vizitë te princ Leka. Ditën e parë erdha me biçikletë këtu jo se s’kam makinë.

Sot hipa në autobus. Dhe qytetarët thanë sapo hypët ju në autobus u ndez kondicioneri. Duke dhënë dorëheqjen, kryetari i Kuvendit tregoi që ka në fund të shpirtit një ndjesi papnore.

Që të rinjtë të kenë mundësi më shumë. Çdokujt do i shkonte në mendje të falenderonte familjen e tij. Ne duhet të ishim këtu. 83 mijë vota të pavlefshme janë shumë.

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...