Artan Hoxha thumbon policinë e shtetit dhe bën komentin e fortë: “Që ta mbyllim me përshëndetje…”

133

Gazetari investigativ Artan Hoxha si gjithmonë e shpreh opinionin e tij hapur dhe pa doreza. Mbrëmjen e kaluar ai ishte i ftuar në një emision televiziv ku ka folur për ndryshimet në policinë e shtetit.

 

Ai tha se ndryshimet në policinë e shtetit nuk janë trajtuar si të nevojshme apo të jenë ndryshime strukturote, por ka qënë gjithçka politike. Hoxha e mbylli fjalën e tij duke thënë:

 

“Qe ta mbyllim për sot….Nje pershendetje në grup te gjithe drejtorave, qe ishin drejtora dhe mbeten prape drejtora”, shkruan Hoxha.