Tenton t’i hedhë “hi syve” shqiptarëve! Kapet ‘mat’ Ilir Meta, zbardhet shifra marramendëse që shpenzon për fëmijët në Londër

Presidenti Ilir Meta duket se është shumë i shqetësuar kohët e fundit pasi iu bëri thirrje të rinjve mos braktisin vendin e tyre.

 

Kryemadhi dhe presidenti Ilir Meta në media bëjnë thirrje që të rinjtë të kthehen në Shqipëri, por fëmijët e tyre i kanë larguar për në Londër.

 

Kjo duket si një tentativë e presidentit për tu hedhur hi syve shqiptarëve, të cilët tashmë e kanë të qartë dhe e dinë shumë mirë se ai dhe Monika Kryemadhi i kanë fëmijët e vet i kanë larguar nga vendi ynë dhe i kanë dërguar në Angli për një jetë më të mirë.

 

Ky fakt nuk iu ka shpëtuar dhe ndjekësve në rrjetet sociale, të cilët i kanë masakruar me komente negative.

 

Nëse shohim deklarimet ndër vite të pasurisë të zonjës Kryemadhi, e sidomos ato të vitit 2017, rezulton se kryetarja e LSI dhe presidenti Meta shpenzojnë 140 mijë paund ose 160 mijë euro për të shkolluar fëmijët në Londër. Por teksa Kryemadhi përlotet nëpër studio televizionesh dhe flet për kërcënime, në fakt të tre fëmijët e saj po i arsimon jashtë vendit.

 

Kjo duket si një tentativë e kryetares së LSI-së për tu hedhur hi syve shqiptarëve, të cilët tashmë e kanë të qartë dhe e dinë shumë mirë se ajo dhe presidenti Ilir Meta fëmijët e vet i kanë larguar nga vendi ynë dhe i kanë dërguar në Angli për një jetë më të mirë.

 

TE TJERA

spot_img