Devis Xherahu tregon historinë e pazakontë në lídhje me Antonelën e PërPuthen (VIDEO)

95

I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në Top Arena ishte këngëtari i mirënjohur Devis Xherahu, i cili që në prezantim të tij zbùloi historinë me Antonelën,

ish-konkurrenten e “Për’Puthen” dhe tashmë moderatoren e programit Top Arena nën shoqërinë e autòrit të programit Edi Manushi dhe bashke-moderueses Alesia Bami.

Devis Xherahu si një tifoz i zjarrtë i Italisë rrëfen në studio të ketë shkuar në fàllxhore për të zbùluar skuadrën fituese të këtij europiani dhe sipas saj, fituese do jete skuadra e Italisë.

Por pasi komenton në lídhje me ndeshjet e luajtura ngríhet të këndojë një serenatë dhe në fund të serenatës i rrëfen Manushit se ku e ka njohur më parë Antonelën.

Devis Xherahu: Më Berishën, me shkodranen kam qenë në “Për’Puthen” i ftuar, dhe Antonela atë ditë ishte shume e mërzítur dhe shkoj për ta ftuar për të kërcyer dhe nuk çoheshe për asgjë në botë.

Dhe Atonela për të ndërruar temë i kthehet Devisit, “ku është atmosfera më e mirë, këtu
apo atje?”

Ndërsa Devisi me shumë humor i thotë: “ketu, këtu”…

Devis Xherahu, rreth tre muaj më parë ishte i ftuar në programin “Për’Puthen” duke kënduar LIVE një serenatë korçare. Pranë tij, teksa këndonte me kitarë, i ulur, ndahej çifti i shumë komentuar Tea dhe Bearti.