Pas paralajmërimit të Bledi Çuçit, vjen ‘furtuna’ e largimeve në Policinë e Shtetit

Kanë kaluar vetëm pak ditë pas paralajmërimit që dha Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi për kryerjen e pasaktë me detyrën nga policia e shtetit.

 

U aludua se Ardi Veliu mund të shkarkohej nga detyra pas këtyre paralajmërimeve dhe ndryshimeve të qeverisë gjatë mandatit të tretë të Ramës, por kjo gjë nuk ndodhi kështu.

 

Pak momente më parë mësohet se kanë nisur shkarkimet e para në Policinë e Shtetit. Është larguar nga posti i tij Gjovalin Loka, Drejtori i Sigurisë Publike.

 

Ai e mbante këtë post që prej 15 shkurtit të vitit 2018-të dhe sot është shkarkuar nga detyra e tij. Arsyet për këtë vendim të papritur nuk dihen ende.

TE TJERA

spot_img