Këngëtarja shqiptare shpërthen në lot dhe tregon vështirësinë më të madhe të jetës

152

Të gjithë e njohim, e duam shumë dhe jemi fansa të muzikës së saj. Bëhet fjalë për Xhensila Myrtezaj e cila pak orë më parë ka dhënë një intervistë për emisionin ‘E Ardhmja është Vajzë’.

 

Kjo sigurisht ka qënë një ndër intervistat më emocionuese që ka dhënë ndonjëherë pasi tregoi se kur ka qënë e vogël ka përballuar më vështirësi divorcin e prindërve të saj. Shpëtimi i vetëm për Xhensilën ka qënë muzika ndërsa tani që është nëna e një vajze, ajo është në qiellin e shtatë.

 

“Muzika më ka shpëtuar shpirtërisht, nga ana psikologjike. Ka qenë një dhuratë e jashtëzakonshme për mua. Mami ma ka falur dhe Zoti sepse mami ka qenë këngëtare. Mbaj mend që kur fikeshin dritat mami më ushtronte zërin dhe këndonim pa fund bashkë. Në çdo moment ishim të dyja bashkë, përveç momentit të festës së abetares.”, tha Xhensila.