Trashet muhabeti në ‘PërPuthen+40’, Lindita ndaj Çimit: Po të doja ‘atë’ tëndin do…

Për’Puthen është një ‘reality show’ dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve. Ashtu sikundër ato ndodhin në jetën reale, pa filtra.

Aty paraqitet zhvillimi i njohjeve të reja mes protagonistëve, por trajtohen edhe fenomene që ndodhin çdo ditë në shoqërinë tonë, përtej shkëlqimit të televizionit.

Protagonistet e mbrëmjes së djeshme në takim, Lindita dhe Dashi, u ndalën përsëri të maja e trekëndëshit të krijuar kohë më parë, që para hyrjes në program të Dashit.

Dashi në moshë dhe në fizik më i vogël së Lindita, mendon të mbrohet apo të justifikohet duke futur personazhe të tjerë në rreth dhe shprehet se për moshë dhe për fizik, i madh ishte edhe Çimi, por “varet si i ndéz çàkmaku atij”.

Lindita me shumë kulturë dhe respekt për Çimin, i thotë Dashit, se “çakmakun e Cimit nuk e di unë si ndéz por këtë mund ta thotë partnerja që ka në krah, ose ish të dashurat e tij.”

Dhe me kaq e mbyll gjatë takimit jashtë studios, e më pas vijojnë në tematika të tjera por, gjatë programit, Çimit i djég fakti që u përmend emri i tij në takimin e tyre.

Në vend që t’i drejtohet Dashit, i kthehet Linditës, që sipas tij ajo akoma mendon për të, dhe nuk po heq dot dorë nga ai saqë edhe në njohje të tjera përsëri do përmendet Çimi.

Sipas tij, kur një femër nuk arrin diçka apo nuk merr atë që është nisur që në fillim, nxjerr këto justifikimet e “çakmakut”.

Lindita léndohet nga ky shpjegim i Çimit dhe në nerva e sipër ngríhet nga vendi i saj dhe i drejtohet Çimit në fytyrë: Po bën lojë të pistë”- Lindita Bimi nxjerr zbuluar Çimi Gjecin: Po qe burrë…

Atë çàkmakun ti mos ma trego mua, por tregoja zonjës që ke në krah, në rregull, nuk ta kam bërë unë pyetjen ty, por ta ka bërë ai. Ti përgjigju atij, se unë po të doja çàkmakun tënd, e provoja shpirt.”

Situate ekzàgjerohet pak nga ana e Linditës, me gjithësesi jo pa të drejtë pasi ishte Çimi ai që e sùlmoi këtë të fundit në vend që të merrej me Dashin që sipas tij është thjesht një dele, dhe Lindita ka nevojë për një dem.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...