Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshën 33-vjeçare këngëtari i njohur shqiptar, kolegu i tij jep lajmin e hidhur dhe…

180

Vdes në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar. Ka ndërruar jetë këngëtari dhe autori i shumë këngëve Ylber Aliu.

 

Lajmin e dhanë figurat publike përmes postimeve në rrjetet sociale, si Adem Ramadani dhe reperi Gold Ag.

 

Postimi i Adem Ramadanit:

 

Të Allahut jemi dhe tek Ai të gjithë do të kthehemi

 

Si fëmi shumë jemi dashtë.

 

E sa herë kemi qenë bashkë, në shumë simpoziume, koncerte, emisione dhe pothuajse shumë të rralla janë projektet e mia ku ti nuk ke marr pjesë. Ti ke qenë një talent i rrallë, artist i madh dhe besimtar i vërtetë.

 

E duke qajt dert për sëmundjen tënde e kujtoj fjalën ku shpesh ma thoje – “ Allahu më ka dhënë shumë sabër “ – Do t’më mungosh shumë Ylber – Lus Allahun e Madh që bashkë të jemi në Xhenetet e Tij të larta, atje ku më nuk ka sëmundje, nuk ka lot, as dhimbje e as vdekje. Ngushllimet më të përzemërta Familjes Aliu, ngushllime gjithë shqiptarëve.