Ministri i Brendshëm Çuçi: 2021-shi viti më i mirë! Në 2016-ën 130 humbje jete në aksidente, këtë vit 102

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi në deklaratën për mediat ka theksuar se viti 2021 është më pozitivi sa i përket aksidenteve të ndodhura në vend.

Ai publikoi statistikat duke nisur nga 2016 deri në vitin 2021, duke theksuar se para 5 vitesh në 6 mujorin e parë ndodhën 928 aksidente, kurse në këtë vit 667.

“Me përjashtimin e 2020-ës që kemi qenë 3 muaj në locked down, në 2021-shin nga të vrarë, në të plagosur lehtë 2021-shi është muaji më i mirë nga 2015-ta. 928 aksidente në 2016-ën në 6 mujorin e parë, 667 në 6 mujorin e parë të 2021-shit. 130 të vde kur në 2016 në aksidente, në 2021-shin 102.

Këto janë statistikat, edhe nga pikëpamja statistikore 2021-shi ka qenë një vit i mirë. Pavarësisht ngacmimit emocional për shkak të humbjes së jetës duhet të tregohemi të ftohtë sa i përket statistikave”, tha ministri.

Ndodhitë me Amosin/ Babai i nis letër Dea Mishel me lot në sy: Ai më ka…

Dea Mishel u surprizua nga babai i saj me një letër.   Dea: Jam njeriu më me fat në botë për familjen që kam. Nuk jam...

Iliri s’lë gjë pa thënë për Luizin: Ai flet shumë edhe rri vetëm me vajzat…

Ilir Shaqiri ka sqaruar këtë të shtunë në “S’e Luan Topi” deklaratën e bërë ne rrjete sociale në lidhje me Luizin, e cila u...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...