“Të q*fsha nënën shqiptare”, çunat e Londrës i kthejnë reston Arnautoviçit me parrullën: Të fala mamit (FOTO)

238

Tifozët shqiptarë nuk e kanë harruar ofendimin që Arnautovic i bëri Ezgjan Alioskit. Në sfidën e grupeve të EURO 2020, sulmuesi i Austrisë pas i shënoi gol Maqedonisë së veriut festoi duke ofenduar nga nëna shqiptare, Alioskin.

 

Pas këtij incidentit, Arnautovic kërkoi falje, ndërsa sulmuesi shqiptar tregoi se ishin sqaruar pas ndeshjes. Një ofendim i tillë nuk është pritur mirë nga tifozët kuqezi dhe në sfidën e sotme në Wembley, Itali-Austri i pranishëm është edhe një tifoz shqiptar.

 

 

Ai ka shpalur dy banderola në stadium, një flamur të UÇK-së dhe një për sulmuesin e Austrisë. “Arnautovic të fala mamit”, lexohet në banderolën e tifozit shqiptar të hapur në stadiumin e Wembley.

 

Ai ka shpalur dy banderola në stadium, një flamur të UÇK-së dhe një për sulmuesin e Austrisë. “Arnautovic të fala mamit”, lexohet në banderolën e tifozit shqiptar të hapur në stadiumin e Wembley.