Ia gjetën zgjidhjen këta…/ Nxënësit përdornin lëngje frutash për të dalë pozitiv me Covid, një mënyrë për të shmangur shkollën

84

Nxënësit e një shkolle në Liverpool të Anglisë, kanë “shpikur” një metodë me anë të së cilës testi i Covid-19 mund të dalë pozitiv.

 

Sipas raportimeve të “Mail Online” nxënësit hidhnin lëng frutash tek provëza e testit të Covid dhe ai del pozitiv duke qenë se aciditeti që kanë pijet shkatërron të gjitha proteinat dhe antitrupat.

 

Kjo metodë është bërë virale duke u shpërndarë në ‘Tik-Tok’ me anë të videove gjë të cilën nxënësit e kanë përdorur për të mos u paraqitur në shkolla.